Typ sylwetki a rodzaj sukni ślubnej

Pisaliśmy już na temat prawideł dobierania sukien ślubnych. W tym artykule rozwijamy wątek dopasowania rodzaju sukni pod typ sylwetki.

Typy sylwetki

Zanim zajmiemy się rodzajami sukien, pokrótce wyjaśnimy czym charakteryzują się poszczególne typy sylwetki. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim: rozmiar biustu, szerokość ramion, szerokość bioder, wcięcie w talii.

  • Sylwetka typu jabłuszko – czyli szerokie biodra, duże piersi, nieco odstający brzuszek i brak widocznego wcięcia w talii.
  • Sylwetka typu osa (klepsydra) – marzenie wielu kobiet. Są nią obdarzone kobiety szczupłe z dużym wcięciem w talii i szerokimi ramionami
  • Sylwetka typu kolumna – zbliżone rozmiary ramion, bioder, mały biust. Mimo szczupłości brak wyraźnego wcięcia w talii.
  • Sylwetka typu kielich – charakteryzuje kobiety o szerokich ramionach i wąskich biodrach. Zazwyczaj także z dużym biustem.
  • Sylwetka typu gruszka – jest odwrotnością kielicha. To co u góry sylwetki (ramiona, biust) było duże, przy gruszce jest małe. Z kolei biodra są szerokie.

Typy sukien ślubnych

Do poszczególnych typów sylwetki daliśmy kilka propozycji sukni ślubnych. Pozwalają one podkreślić atuty i zakamuflować niedoskonałości.

  • Sylwetka typu jabłuszko – Do sylwetki typu jabłuszko najlepiej pasują sukienki typu empire (wyraźne odcięcie pod linią piersi) oraz te układające się w literę „A”. Pozwalają one podkreślić biust jednocześnie maskując odstający brzuszek poprzez wysokie odcięcie. Wybierzmy dekolt w literę „V” i unikajmy cienkich ramiączek.
  • Sylwetka typu osa (klepsydra) – Jest to sylwetka wręcz stworzona do tzw. „syrenki” (rybki). To typ przylegającej ściśle do ciała. Dół rozszerza się dopiero w okolicy kolan. Rybka najczęściej jest w ogóle bez ramiączek. Oczywiście „osy” mogą sobie pozwolić także na innego typu sukienki. Jeśli chcemy powiększyć optycznie biust znajdźmy model ze zdobieniami w miejscu piersi. Uważajmy jednak, aby się  one nie „wylewały”.
  • Sylwetka typu kolumna – tutaj możemy poszaleć z błyszczącymi materiałami i marszczeniami. Powiększają one biust i biodra.. W tym wypadku świetnie sprawdzi się suknia typu princeska.
  • Sylwetka typu kielich – Poszukaj suknię o prostej górze i rozkloszowanym dole. Dzięki temu u góry nie będzie zbyt szeroko a niżej zbyt wąsko. Ta figura kocha falbany u dołu. Możemy także poeksperymentować z asymetrycznymi opcjami.
  • Sylwetka typu gruszka – Unikaj falban. Możesz wybrać m.in. suknię w kształcie litery „A” lub princessę. Talię zaznacz na przykład szarfą. Warto zastanowić się także nad modelami dwuczęściowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.